rhodesian  ridgeback

 

 

vítejte na stránkách naší chovatelské stanice

od Řeky Novohradky

 

úvod

proč právě RR

odchovy

fotogalerie

odkazy

kontakt

 

Rozcestník vrhu

Odchovy

Naši psi

 

 
 

   VRH  " C"  narozen 20.9.2009    

Podrobnosti o vrhu - 4feny/ 5psů

 

Matka Otec
Carrie z Korycanských skal Natawi Dayo Adimo (DE)

Barva: červená pšenice s maskou

Barva: červená pšenice s maskou

DKK 0/0,

DLK 0/0

DKK 0/0 DLK 0/0
OCD 0/0

narozená: 15.3.2004

narozený: 18.11. 2005

výška: 61cm

Výška: 68 cm

váha: 30kg

váha: 41 kg

ČLP/RR/3212

VDH 05/017 2040

http://caris.wz.cz

www.dayo-adimo.de


Štěňata a jejich jednotlivá fotogalerie

Po kliknutí na fotku, naleznete další informace, galerii psa a jeho život. Jak mi budou fotky posílány - budu je přidávat.
Počet Jméno Fotka DKK / DLK webová stránka
1. standardní CAILIN zde !!!

0/0   /   0/0

výstavy

 

zkoušky: ZZO, ZOP, RH-E, ZPU 1

canisterapeutické zkoušky

 

2. standardní CILLA zde !!!

0/0   /   0/0

výstavy

 

zkoušky: ZZO, ZOP, BH

coursingová licence

 

3. nestandardní CORA zde !!!  

 

4. standardní CLEA zde !!!

 

 

5. standardní CARO zde !!!

0/0   /   0/0

výstavy
6. standardní COOPER "Ozi" zde !!!  

výstavy

7. standardní CRUMB "Dayo" zde !!!  

 

8. standardní CARBON "Murani" zde !!!

 

www.dayo-adimo.de
9. nestandardní CID zde !!!    

na začátek stránky 


Fotogalerie vrhu

fotogalerie devátého týdne života

fotogalerie osmého týdne života

fotogalerie sedmého týdne života

fotogalerie šestého týdne života

 • dráčci už odrůstají a mají se dobře. Štěňátka mají dostatečné množství návštěv a psů, které provokují ke hře. Assim se zatím do her nezapojuje a na vše jen dohlíží. Všechna štěňátka už podnikla cestu autem. Reagují už krásně na píšťalku a pravidelně chodí ven. Na štěnísky se přijel podívat i tatínek Dayo, ale nebyl tak nadšený jako Bibi, Noell a rodiče. Dayo se odreagoval prochajdou s Kerínkou a štěňátka mu byla ukradená.

  6th week: The little "dragons" are growen and they have a nice childhood. There are many visits and many dogs for games. Assim don´t go to play (for the present), but he look for the puppies, and cary them. Every of puppies went by car. Puppies have very good reaction for the whistle woice. They go out from the house very ofen. Dayo, their father, was here for the visit. He didn´t be soo excited as his owner Bibi, Noell, and Noells parents. Dayo like went to the walk. Carrie and puppies were secondrate for him.

fotogalerie pátého týdne života

 • počasí přálo a tak venčení je pravidelné, odměna je žádná stolice doma a to ani v noci. Dokrmujeme 4× denně. Kerí jim dává mlíčko jak uzná za vhodné - někdy i mezi pravidelným přísunem potravy. Učíme na píšťalku a následnou odměnu.  Štěňata prozkoumávají dvůr, zahradu, chodbu v domě, poznali tetku Ešli a na zahradě se seznamují s příchozími psi a jejich velkými bráchy z vrhu "B" .  Hrají si a okusují návštěvy, děti a přetahují se o hračku nebo kousek hadru.                                                                                                                                                       5th week: The wether is good. Puppies go out from house every time for toilet. The premium is NON feaces at home. Never, during all day and night. Puppies have food from me for 4time per day. Carrie breasts-feed them however she can. Sometime they give a milk from Carrie between food. We teach puppies for whistle woice and next I give them the present. Puppies examine the garden, the house. They meet with their "aunt" Eshli and they meet anather visiting dogs on the garden. This dogs are mainly their big brathers from litter B. The puppies are plaing, and they make some nice puppies activity.

fotogalerie čtvrtého týdne života

 • ve čtvrtém týdnu jsou štěňátka pravidelně přikrmovaná a to 5× denně. Vždy po jídle je vypouštím z bedýnky, z které se vyřítí přímo na jejich mámu a domlasknou se mléčným mokem. Učím je na zvuk píšťalky, ketrá bude velmi nápomocná při přivolání. Více času tráví mimo bednu a hrají si s hračkami, přenáší je, okusují a dovádí. Mají první kontakt s Assimem, který se bude zapojovat do výchovy.

  Fourth week: On the 4th week puppies get food from me for 5times per day.

  I let out them from the birth box after every feeding time.  They „fly“ for them mather and eat milk from her.

  I learn puppies for whistle woice. It will be very helpfull for new owners, for their call-in.

  Puppies spend meny time out of birth box, they play together or with toys. They champ toyes, and brathers

   or sisters and bring toys. Assim have first contact with them, and he will be appent to learning and education.

fotogalerie třetího týdne života

 • ukončeným třetím týdnem života štěňata zahajují prudký psychický vývoj. Okusila již mlíčko a v dalším týdnu budou pravidelně dokrmována. Štěňata slyší, vidí, prořezávají se jim zuby, poštěkávají, vrčí, okusují se, hrají si a poznávají místnost mimo porodní bednu. Učí se chodit čůrat na noviny a jde jim to velice pěkně.

  Third week: When puppies finish 3rd week, they start very fast development in their mentally progress.

  They taste milk and milk will be added to their food. Puppies can hear and see now.

  The teeth grown them.They make some voice: bark, growl and whine.

  They play together and munch brothers and sisters. On this week, they can go out from the birth-box, and

  they examine the room. Puppies are learned to use newspaper to toilet, and they are very quick-witted.

fotogalerie druhého týdne života

 • druhý týden se začínají štěňátkům otevírat oči a staví se na nožičky. Jsou již odčervené a mají dvakrát ostříhané drápky. Papají mlíčko od maminky.

  2th week: The puppies eyes started to opening. The puppies begin use legs, they start stand. They had cut nails for two times. They haven´t got worm, becouse they use some preparation for stamp out them. They eat breast milk.

fotogalerie prvního týdne života

 • první týden štěňátka jen dlabou mlíčko od maminky. Sem tam se odkulí a Kerínka je starostlivě bere do zubů a přemísťuje k sobě - to sice  řvou jak kdyby je někdo "vraždil" ale máma, je máma a ví co dělá. Jinak pokňukávají, zvedají hlavičku a posouvají se za teplem k mamince.  Asim po pěti dnech, poprvé nakoukl do bedýnky pokladů...Spí v pokoji s námi a vůně štěňat, mu rozhodně není cizí a těší se na to, co ho čeká.

  First week: On the first week puppies only eat breast milk. Carrie is very carefull and she take them

  to her mouth and arrange puppies with her.Puppies get up their head and creep to their mather.

  Assim likes them. He watch to birth box and waiting for future.

  He sleeps in the same room with us.

na začátek stránky


Porod

Na porod jsme byli řádně nachystaní, ale jak jsem předpokládala, že začne Kerínka opět rodit 61 den, tak jsem se tentokrát zmýlila. V sobotu jsme ještě vyrazili s dětmi a Asikem na poslední výlet. Za nápad vděčím Martě od našeho štěňátka B´Alfa. Společně jsme vyrazili do ZOO. večer když jsme se vrátili, Kerínka byla klidná. Odmítala ale už stravu, nevěnovala jsem tomu pozornost a ve 23:00 jsme zalehli do postele s tím, že druhý den už se přestěhuju do přízemí kde budou štěňátka a Kerínku začnu v noci hlídat, kdyby to začalo. Nastala jedna hodina a Kerínka si pro mě přišla do ložnice. pokňukávala a zrychleně dýchala. Bylo to jasné. Změření teploty 36,7 a zrychlený dech svědčil vše o začátku. V mžiku jsme byli obě dole. Zapli topné zařízení na porodní bedýnku a vyčkávali. Kerínce již dole odtékala voda a přišla si pro mě v pravý čas. Asik už tušící, že se něco děje, ale pořád klidný. Narození prvního štěňátka na sebe nenechalo dlouho čekat - je 1:45 a na svět vykoukla krásná a obrovská 513 g standardní holčička. opět následovalo vyskočení z bedny se štěňátkem a tentokrát si Kerínka myslela, že usazení na posteli, kde spí Assim bude to pravé, pro porod dalších štěňátek.. Asim opustil postel a zase se vrátil a sledoval vše z výšky. Byl v klidu a již se určitě těší na jejich spolu výchovu a hraní. Kerínka další štěňátka rodila v klidu. Pomoc tentokrát nepotřebovala. Jen jsem urychlila dvě delší pauzy, vpichem do žíly dávkou oxitocínu. Večerní ultrazvuk ukázal, že už nemá Kerínka v bříšku žádná štěňátka a že je vše v naprostém pořádku se zavinující se dělohou. Druhý den přijela hlavní poradkyně chovu KCHRR Šárka Štusáková. Posudek zní - krásný vyrovnaný vrh devíti štěňátek 4 feny 5 psů. 8 standardních štěňátek a 1 fenečka nestandardní bez ridge. Ve vrhu není žádný DS, žádný zálomek, minimum bílé barvy, všechna štěňátka vypadají, že budou mít tmavou masku a budou červené pšenice. Věřím, že i kontrola po šestém týdnu bude tak pozitivní jako byla ta dnešní. Děkuji Kerínko a Dayo za krásná štěňátka a všem co nám drželi palečky. A také si přeju hodně štěstí při výběru nových majitelů pro naše nejmenší Dayo-Kerčísky.

Foto z porodu

na začátek stránky


Krytí

Krytí proběhlo: 24.a 25.7..2009
Potvrzení březosti: březost potvrzena
Datum porodu 20.9.2009
Odběr štěňátek  

Foto z krytí - více fotek zde !!!

na začátek stránky


Evidujeme a bereme rezervace na štěňátka z plánovaného spojení.

Rodokmen štěňat

otec:

Dayo Adimo Natawi

červená pšenice

DKK 0/0,DLK 0/0,OCD 0/0

Glenaffric Ulanio of Zuritamu USAKOSE DHE BOY FROM OZ AT ROODESRAAI
ENTLE NELISWA OF GLENAFFRIC
Rim Fire Little Noon EAGLE RIDGE TIGER
RG CALICO KILO MISS

matka:

Carrie z Korycanských skal

červená pšenice

DKK 0/0, DLK 0/0

Delel Rodyry WANDOROBBO ARDAI
BESSY Z AFRICKÉ SAVANY
Molly Bohemia Chceko ADAR Z LUKOVSKÉHO DVORA
COORLI BOHEMIA CHCECKO

Natawi Dayo Adimo (DE)

Junior šampion Německa - JCH 

Otce našeho vrhu "C" od Kerínky jsem hledala přes rok.. Rozhodla jsem se pro zahraniční krytí v Německu psem, který v ČR ještě nekryl. Mé požadavky byly, né splněné šampionáty, ale hlavně zdraví, povaha, temperament, předci, v neposlední řadě také vzhled. Dayo mě zaujal na první i na druhý pohled a neustále jsem se k němu při hledání krycího psa vracela. Hledala jsem psa s pevným zdravím jeho i předků, psa temperamentního, povahově vyrovnaného a ve všech směrech ovladatelného, s dobrým apetitem. Aby se kostrou, velikostí jeho i předků a vzhledem hodil na Kerínku a vyvážil její nedostatky, protože nikdo není dokonalý. Pevně věřím, že se mi to povedlo a spojení Daya a Carrie bude dobrým přínosem pro chov v ČR a společně s Vámi budeme vychovávat potomky, co budou dělat radost hlavně Vám a nám. Z tohoto spojení očekáváme červeno pšeničné potomky se středně silnou kostrou a elegantním vzhledem. 

Jaký je Dayo?

 • zdraví: netrpí žádnými chorobami ani u předků nejsou známy žádné zdravotní nedostatky. Jeho matce bylo letos 11 let a otci 7 let.

 • povaha: Dayo je velmi milý, kontaktní, vyrovnaný a doma klidný pes milující spánek. Venku je temperamentní, rád běhá vedle kola a doprovází svou rodinu vždy a všude na výletech i ve společnosti. Má rád děti, je výborně socializovaný ke zvířatům a má vysoký práh dráždivosti, díky kterému zůstává klidný. Nemá lovecký pud - neštve zvěř !!! Je ovladatelný v jakýchkoliv situacích. Miluje vodu stejně jako Kerínka.- jen ta na pořádné koupání. Ta co padá z nebe nesnáší a raději nevystrkuje nos...

 • strava: Dayo nepohrdne žádným jídlem a jeho páníčci mu podávají vyváženou vařenou stravu. Syrové maso má téže na svém jídelníčku.

 • vzhled: Dayo je pes silné kostry, dobře vyznačeného předhrudí, s hlubokým hrudníkem a dobrým úhlením obou párů končetin. Má barvu červené pšenice s tmavou maskou a výraznou bílou náprsenkou na hrudi.Jeho nádherná samčí hlava s výrazným stopem, jasným pohledem a výborně nasazenýma ušima dobře doplňuje vyváženou stavbu těla.

 • výstavy: na výstavách vždy výborný, občas urve nějaký titul, ale na dokončení šampionátu páníčci nemají trpělivost,protože masivní navštěvování výstav není jejich koníčkem. Má našlápnuto na dodělaní Šampiona Německa - chybí mu už pouze jedno první místo. A v mládí si dokončil titul junior šampion Německa.

 

na začátek stránky