Clea od Řeky Novohradky

 

Fotogalerie štěněte

Fena Váha
jméno Clea porodní 450 g
označení růžová 3 den 550 g
bílé znaky mini 5 den 647 g
standard ano 7 den 780 g
rezervace Praha 10 den 950 g

postoje + nový majitel

14 den 1,17 kg
  3 týden 1,49 kg
4 týden 2,05 kg
5 týden 3,22 kg
6 týden 4,25 kg
7 týden 5,50 kg
8 týden 6,90 kg

A takto si žiji v novém domově

rok 2012

 • 8.12. - Clea od Řeky Novohradky a krásná prochajda za mrazivého počasí

   

   

 • léto na golfu a u moře

  Tentokrát s námi Cleuška vyrazila k Baltickému moři na Rujanu (Rügen). Abychom jí zajistili komfort na cestu, měla k dispozici celý kufr, naše věci šli do boxu na střechu.

  V kufru měla pělíšek, deku, polštář a oblíbeného plyšáka. Její ganule a konzervy putovaly také do boxu. Před cestou jsem koupila cestovní lahev na vodu pro psy a doporučuji (Tchibo). Clea je na cestování autem zvyklá, tak i 10 hodinovou cestu – samozřejmě s přestávkami zvládla s přehledem.

  U moře byla nadšená jemným pískem na plážích (písek miluje a na zahradě jí stále necháváme hromádku písku, na které se moc ráda vyvaluje) ,

  vlny se jí už líbily méně a do vody vstupovala s nejvyšší opatrností.

  Rujanu můžu pejskařům jen doporučit – jak uvidíte na fotkách, mají pláže vyhrazené pro pejsky . Cleuška se povalovala na písku a pozorovala pejsky okolo, občas se s nějakým šla zkamarádit, asistovala Vendulce při hrabání písku, když ji bylo horko zalezla dostanu a v chládku stanu si zdřímla.

  Vendula sice protestovala, že stan byl zakoupen pro ni, ale starší dcera ji poučila, že přece Cleuška má vždy to nejlepší.

  Ta fotce také uvidíte cedulku Hundebar – psí bar. U každé hospody, u každého muzea mají pro pejsky připravené misky s vodou. Paráda.

  V září budou Cleušce 3 roky a už se z ní stal velmi klidný, vyrovnaný, poslušný a přátelský pes. Dovolené i veškerý volný čas tráví s námi – to znamená, že s námi :

  •  Běhá za kolem

  •  Běhá za námi, když jdeme na běžky

  • Jezdí s námi i na lyže – dobrovolníci se s ní střídají na procházce a v hospodě, zbytek rodiny lyžuje

  • Chodí s námi na golf

  • Chodí s námi někdy do práce i na pracovní jednání  

  • Chodí s námi do všech obchodů (kromě potravin), restaurací

  Vymýšlíme a plánuje aktivity tak, aby mohla být co nejvíce s námi.

  Cleuška má velmi dobrou povahu a její nejvýraznější vlastností je zvědavost – smějeme se, že nám se vším pomáhá – štípeme dříví – musí zkontrolovat každé poleno – kopeme díru pro strom – musí strčit čumák dovnitř – prostě nám při práci stále stojí za zády a když je překážíme ve výhledu žduchá do nás čumákem – ukažte co tam máte.

  Druhou výraznou vlastností vlastností je snaha udržet si co nejvyšší životní úroveň. Mít měkký pelíšek, polštáře, plyšáky, nacpat se do postele, když je zima prudí a chce přikrýt dekou, v zimě kouká, kdy už nás napadne zatopit v krbu.

  A je velmi přátelská ke všem psům, jedno jestli je to pes nebo fenka, chce si hrát, běhat.

  Miluje náš dům a hlídá ho. Po akci „chytla jsem zloděje“ pochopila význam slova hlídej a po jeho vyslovení obejde celý dům, koukne z každého okna.

  Takže si nás všechny, jak říká dcera, omotala kolem tlapky...

   

 • zima 

rok 2011

rok 2010


V chovatelské stanici

 

 

 
   

desing: © 2010 M.T.