B´Alf od Řeky Novohradky

 

A takto si žiji v novém domově

Alfík 10 let - návštěva v naší chov. stanici     rok 2017

 

rok 2013

Alf na vodě - Vltava a léto 2013

S Alfem poprvé v životě na raftu. Alfovi je pět a půl roku a vodu co padá nebo stříká příliš nevyhledává, ale doufala jsem, že to nějak zvládneme. Cesta přes celou Prahu metrem, a pak 4,5 hod ve vlaku byl jen začátek a pro Alfa nic nového. To zajímavé mělo teprve přijít.
 
Jako vzorná panička, jsem Alfíkovi oblékla záchrannou vestu ještě než jsme snesly lodě na vodu. Alf, na první povel "nastup" zkontroloval, jestli myslím úplně vážně, že má nastoupit na tu vratkou gumovou věc na vodě. Když jsem ho ujistila, že to skutečně myslím vážně, nastoupil do raftu a hledal, kde by se mu nejlépe plulo. Mysleli jsme si, že nejlépe mu bude uprostřed, kde jsme nechali i vyfouknutou prostřední lavičku, aby měl hodně místa. Aby měl v lodi sucho, naskládali jsme pod něj naše záchranné vesty a doufali, že to takto bude Alfíčkovi vyhovovat. Ale panička míní a Alfík mění. Uvelebil se na přídi lodi (odkud nás vyhnal) postavil se předníma packama na příď a celé dva dny opouštěl toto místo, jen když jsme se šli koupat, nebo jsme zastavili u stánků na občerstvení.
Alf budil na Vltavě obrovský zájem. Vodáků bylo na řece skutečně hodně. Dá se říct, že minimálně desítky, spíš stovky lodí a hlavně vodáků jsme za víkend potkali. Skoro všichni nás zdravili standardním voláním AHOJ, a hned dodávali "máte príma háčka". Nejvíc se smáli, když jsme jim vysvětlovali, že Alfa učíme hlásit kameny, vlevo jedno štěknutí, vpravo štěknutí dvě, ale že si to ještě plete. Alf se skutečně celou cestu nakláněl nad vodu a pozoroval peřeje, kameny, ryby a hlavně právě zmíněné vodáky. Většina z nich se k nám přiblížila natolik aby si mohli Alfíka pohladit. Takže si to Alf skutečně užíval.
Celý víkend byl skvělý a i když si návrat v neděli, při tropických teplotách přes 4 hodiny neklimatizovaným vlakem, vybral svou daň, jela bych zítra zas. A samozřejmě že s Alfem.
V našem případě skutečně neplatí pořekadlo " starého psa novým kouskům nenaučíš". Dokonce bych řekla, že čím je Alf starší, tím víc si on i já podobné "nové" akce užíváme.
Závěrem bych chtěla říct, že jsem si vždycky přála mít psa, který se mnou bude podnikat co nejvíc aktivit. Teď můžu s klidem říct, že jsme s Alfíkem zažili skoro všechno a že je to úžasný pes, který nezkazí žádnou srandu a kde se cítí dobře panička, tam je dobře i jemu.

 

Takže AHOJ a HAF za rok na Sázavě

Marta & B´Alf od Řeky Novohradky - 5,5 roku

rok 2010

rok 2009

Roční život s RR


Alfík hodně vyrostl a je z něj velký a silný pes. Povahou je klidný a vyrovnaný. Miluje děti a zvířata. Nemá příliš silný lovecký instinkt a pokud se náhodou za zajícem rozběhne po pár metrech ho přestane tato honička bavit a vrátí se. Malé děti toleruje v každém jejich počínání a rád si s nimi hraje.
Miluje vodu a když vidí jakýkoliv brčálník, nebo potůček, musí si v něm alespoň smočit packy. Naopak nemá rád, když na něj padá voda shora a to ať je to sprcha déšť a nebo sníh. K cizím lidem je nedůvěřivý přesně do chvíle, něž ho pohladí. Pak je schopný je láskou a nadšením ulízat k smrti. Je to ale přirozený hlídač a pokud dostane svěřený majetek a nebo lidi, hlídá je velmi pečlivě. Na procházce automaticky hlídá smečku se kterou jde a dopředu hlásí cizí lidi. (To se velmi hodí při procházkách v noci v lese a nebo v mlze.) Na procházkách v cizím prostředí se nevzdaluje dál než 10m a spíš se drží u paničky. V prostředí kde si je jistý, má oblíbenou vzdálenost do půl kilometru. Jeho poslušnost je kolísavá a stále na ní pracujeme. Nejvíc bojujeme s přivoláním od zajímavých podnětů. Ale i to se postupně lepší.
Alf miluje jízdu autem, autobusem a tramvají. Nemá rád jezdící schody, ale pokud to je nutné, dokáže přetrpět i chvíli na nich.
Rád se mnou chodí do ZOO, kde se dívá do výběhů a kontroluje zvířátka.
Jeho hrátky se psy jsou závislé na velikosti druhého psa. Pokud si hraje se štěnětem vipeta, je opatrný a nechává si hodně líbit, pokud si ale hraje s dospělou dogou je to skutečně hra velkých psů a může se do lítání a "okusování" pořádně opřít. Nejlepšími kamarády pro okusovací hry jsou pro něj bulteriéři.
Alf skutečně miluje svoji paničku a tak pro ní dokáže brečet u záchodových dveří. Ovšem ve chvíli kdy slyší "buď tu hodný, já přijdu" Odchází do pelíšku a ví, že přichází doma odpočinku, protože panička jde do práce.

Pokud mohu posoudit svůj život s Alfem, tak musím říct, že díky tomuto RR mám jiný pohled na svět. Spousta věcí, které pro mne byly "nutností" přestaly s jeho vstupem do mého života existovat, a naopak jsem našla spoustu věcí bez kterých si už život neumím představit. Doufám, že nadcházející roky zvládneme s klidem a vzájemnou láskou. Ráda bych Alfovi připravila takový život, abych často slyšela větu, kterou na adresu Alfa při jedné procházce řekl kolemjdoucí pán: "To je první pes, kterého se vidím usmívat."


Marta a B´Alf od Řeky Novohradky - 16 měsíců


Pes Váha
jméno B´Alf porodní 585 g
označení černý 3 den 638 g
bílé znaky ano 5 den 785 g
standard ano 7 den 910 g
rezervace Praha 10 den 1,08 kg

postoje + nový majitel

14 den 1,48kg
plnochrupý 3 týden 1,90 kg
DKK 0/0, DLK 0/0 4 týden 3,00 kg
  5 týden 4,70 kg
6 týden 6,30 kg
7 týden 7,90 kg
8 týden 8,90 kg

 

V chovatelské stanici

 

 
   

desing: © 2010 M.T.